Zaznacz stronę

Jak co roku, nie mogłam oprzeć się postanowieniom noworocznym. Pewnie też znasz ten stan, prawda? Ile to razy już postanowiłam zmienić siebie i swój świat? Pewien przełom nastąpił w ubiegłym roku, gdy zamiast postanowień przygotowałam sobie intencję…

 

Emocje związane z postanowieniami trochę opadły, ale to jest właściwy moment na planowanie – kiedy przestajemy opierać się wyłącznie na fali powszechnej mobilizacji, a możemy złapać trochę dystansu i spojrzeć w głąb siebie.

Czy wiedziałaś, że warto być krytycznym wobec swoich celów i sprawdzić, na ile pragnienia, które formułujesz są rzeczywiście Twoje? Aby podjąć mądre postanowienia, autentyczne i zgodne z nami, musimy najpierw prawdziwie poznać siebie. Dotrzeć do tego, kim jesteśmy w naszym wnętrzu. Wsłuchać się w melodię wygrywaną przez Twoją  kobiecą, dziką duszę!

Medytacja… pisana

Dobrym ćwiczeniem jest pisana medytacja w duchu zen coachingu, czyli odpowiedź na pytanie: Za czym tęskni moja dusza? Lub tytułowa wilcza dusza, serce. Za czym tęsknisz, czego pragniesz/potrzebujesz? Do prawidłowego wykonania ćwiczenia nie wystarczy jednak użycie samej głowy. Potrzeba uruchomić serce, dotrzeć do prawdziwych emocji i pragnień, które je pobudzają. Do tego, czego faktycznie pragniesz.

Przygotuj sobie notes lub po prostu czystą kartkę. Zamknij oczy. Weź kilka głębokich oddechów. Otwórz oczy i zapisz wszystko, co pojawi się w Twojej głowie i sercu. I chociażby wydawało Ci się niemożliwe czy wstydliwe, pozwól sobie na zapisanie naprawdę wszystkiego, co do Ciebie przyjdzie. Przede wszystkim bądź ze sobą całkowicie szczera!

Intencja

Na koniec podsumuj swoją medytację jednym słowem (lub dwoma).  Czego pragnie Twoja wilcza dusza? Za czym możesz podążać w tym roku? Niech będą to Twoje życzenia od Ciebie dla siebie samej, intencja, która będzie towarzyszyła Ci w nadchodzącym roku i pozwoli Ci wracać na odpowiednią ścieżkę za każdym razem, gdy tylko poczujesz, że nie jest to miejsce, w którym pragniesz się znajdować.

Moją intencją, słowem – motywem przewodnim miała być odwaga. Po przemyśleniu sprawy doszłam do wniosku, że sama odwaga to dla mnie za mało. Chciałam wtedy dodać do niej wytrwałość. Wciąż jednak nie czułam iskry, energii płynącej ze słów. Wsłuchiwałam się więc dalej w siebie i uważnością szukałam dalszych inspiracji. Odpowiednia intencja przyszła do mnie wraz ze spotkaniem Latających Kręgów!

Bohaterką wieczoru była Betty Q – warszawska performerka burleski. Opowiadała swoją historię – o życiu i swoim biznesie – Madame Q.  Betty kilkukrotnie powtórzyła słowo, które obudziło mnie i dodało mocy. Poczułam, że to jest to! BEZKOMPROMISOWA – prawdziwa wilczyca, która wie, czego chce, która walczy o to, co dla niej ważne, która broni swoich granic w życiu i w biznesie.


A Ty? Za czym tęskni Twoja wilcza dusza?

Jakie słowo będzie Ci towarzyszyło w roku 2018?

Na koniec chciałabym Ci jeszcze przekazać, że medytację „Za czym tęsknisz?” oraz inne ćwiczenia, które pomogą Ci odkryć Twoją kobiecą, dziką duszę oraz nauczą Cię podążać za jej wołaniem, znajdziesz w Notesie Wilczycy!