Zaznacz stronę

Początek miesiąca to dobry moment na planowanie. Teoretycznie zawsze można zacząć, ale każdy początek jest jakby czystą tablicą, którą można zapisać swoimi marzeniami i odważnymi działaniami. Postanowiłam w tym miesiącu podzielić się z Tobą swoimi celami!

Dodatkowo, czy wiesz, że wczoraj obchodziliśmy Dzień Blogera (31 sierpnia)? Z tej okazji Najlepsza Pora i Fitkola zorganizowały akcję Odkrywamy blogosferę, w której blogerzy polecają 3 nowo poznane blogi. Tym samym poznaj moje odkrycia blogowe:

Skrzypczyni – blog muzyczno-lifestylowy

Nowo powstały blog Małgosi, absolwentki akademii muzycznej, etatowej orkiestrowiczka, miłośniczki herbaty. Na razie można odnaleźć tu 3 wpisy, ale z zainteresowaniem czekam na rozwój tego miejsca! Tymczasem warto zajrzeć na Instagrama Gosi, bo ten obfituje w inspiracje.

Ekopozytywna – pozytywny lifestyle

Zachwycił mnie projekt 52 tygodnie pozytywności, w którym Magda dzieli się rozwojowymi różnościami. Jak sama pisze „W tym momencie najbardziej interesuje mnie tematyka życia w zgodzie ze sobą, po swojemu i pozytywnie, a jednocześnie dbania o środowisko bez świrowania”.

Przystanek Kłodzko

Ania zaprasza do swojego miejsca na ziemi, gdzie dzieli się swoimi pasjami w tym pięknymi scrapbookingowymi Pudełeczkami Pełnymi Szczęścia.

A co we wrześniu?

Przeprowadzka i parapetówka

To już dzisiaj! W lipcu przeniosłam się z Warszawy do domu rodzinnego pod Olsztynem. Teraz przenoszę się do Olsztyna, gdzie zamieszkamy razem z Kochanym. Czeka mnie przy tym redukcja posiadanych rzeczy. Nie jestem minimalistką i raczej do perfekcji w tym temacie nie dojdę (a może nawet nie chcę i nie potrzebuję 😉 ). Jednak czuję, że pozbycie się części rzeczy będzie uwalniające.

Zaplanowałam również parapetówkę. Dopiero uczę się, ile znaczą dla mnie relacje z innymi. Przyczyniły się do tego studia, Kochany i samodzielne życie w Warszawie – otworzyły mi się oczy i zaczęłam budować prawdziwsze więzi z ludźmi. Ostatnia podróż do Gruzji pokazała mi także, jak wiele radości dawały mi biesiady – spotkania w gronie przyjaciół z ucztowaniem przy suto zastawionym stole. Chcę poprzez to małe przyjęcie powitalne zadbać o naszych wspólnych przyjaciół oraz wnieść gruzińską sztukę biesiadowania do naszych zwyczajów.

Regularna publikacja postów

Cały czas mam kaca moralnego, że tak rzadko publikuję posty na blogu. We wrześniu chcę regularnie, tj. raz w tygodniu dzielić się z Tobą nowymi treściami na blogu. Publicznie się do tego zobowiązuję, bo nic nie motywuje mnie tak jak deadliny 😉  Zatem w przyszłym tygodniu podsumuję wyzwanie online „W 7 dni dookoła rozwoju” i opowiem o podróżach (wgłąb siebie).

Organizacja spotkania GIRL GANGu w Olsztynie

Kolejny punkt w budowaniu relacji z innymi. Justyna Kokoszenko (Blimsien) zapoczątkowała fantastyczną, kobiecą grupę na Facebooku – GIRL GANG by Blimsien. Dzięki niej dziewczyny w różnych miastach w Polsce spotykają się, poznają, wymieniają doświadczeniami, inspirują, działają! Miałam okazję spotkać kilka dziewczyn z Gangu w Warszawie i każdą z nich wspominam fantastycznie. Chcę rozruszać Olsztyn i poznać nowe superbabeczki, z którymi będzie można konie kraść.

Oglądając serial „Przyjaciele”, za każdym razem marzy mi się taka paczka przyjaciół. Szczególnie pociągająca jest myśl o gronie przyjaciółek, z którymi mogłabym pośmiać się, pobawić, popłakać, świętować sukcesy i wygrzebywać się z porażek. Potrzeba mi GIRL POWERA na żywo. Internetowe wsparcie to jednak nie to samo.

Rozwój działalności  coachingowej

Dzisiaj oficjalnie startuję ze swoją działalnością coachingową pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „TwójStartup”. Tym samym wkrótce z przyjemnością przedstawię Ci swoją ofertę, a już teraz serdecznie zapraszam na sesję coachingową – wystarczy, że napiszesz do mnie poprzez formularz na dole strony.

Żeby jak najlepiej działać na własny rachunek, doszkalam się. We wrześniu rozpoczynam przygodę z Agatą Dutkowską i Latającą Szkołą, a także idę na kurs zarządzania projektami z PRINCE 2.

Wrzesień jest dla mnie wyjątkowym miesiącem. To miesiąc, w którym chcę pozyskać pierwszych płatnych klientów i zacząć żyć po swojemu.

Dodatkowo zobowiązałam się do poprowadzenia dwóch warsztatów online „Wstęp do twórczego życia” – jeden jest owocem zakończonego w zeszłym tygodniu wyzwania online, a drugi – Dobrą Wiadomością w grupie Pauliny Pamuły – Wszystkiego Kreatywnego!

Przeczytanie 2 książek wypożyczonych na SWPSie

Czekają na mnie dwie książki, które wypożyczyłam na początku wakacji. Są to: „Narodzić się, by wygrać. Analiza transakcyjna na co dzień” (J. Muriel, D. Jongeward) oraz „Sztuka rozmawiania. Część 3. Dialog wewnętrzny” (F. Schulz von Thun). Tytuły nie brzmią może zbyt porywająco, ale daję im szansę i chciałabym przeczytać je przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Napisanie tekstu do książki…

Wiesz, że zdecydowałam się napisać własną książkę? Na pewno nie będzie to standardowa książka, bo nie będzie ani powieścią, ani poradnikiem. Raczej… WORKBOOKIEM. Tekst do książki chcę napisać właśnie we wrześniu, później redakcja, grafika i… premiera! Już nie mogę się doczekać, żeby dokładniej przedstawić Wam ten projekt. Muszę się jednak powstrzymać. Spokojnie, wkrótce będzie o nim głośno 😉

***

Dużo tego, ale nawet jeżeli zrealizuję tylko część z tych celów, to będę bliżej swojej wizji życia.

Mierz w Księżyc. Nawet jeśli chybisz, wylądujesz wśród gwiazd” – Les Brown

A jakie cele Ty masz na najbliższy miesiąc? 🙂