Zaznacz stronę

Za kilka dni hucznie przywitamy Nowy Rok, tymczasem dobrze byłoby podsumować ten, który właśnie się dobiega końca. Na co warto zwrócić uwagę, aby rok 2018 stał się najlepszym w Twoim dotychczasowym życiu?

Postanowienia noworoczne warto rozpocząć od wyciągnięcia lekcji z mijającego czasu. Inaczej możliwe, że powtórzysz swoje błędy! Osobiście kończę rok 2017 z ogromnym zmęczeniem. Notes Wilczycy okazał się być dla mnie przede wszystkim projektem energo- i „kasochłonnym”. I chociaż uważam go za swój duży sukces, który może przysłużyć się też innym kobietom ze względu na swoją specyfikę, to jest przykładem ciemnej strony własnego biznesu. Skłonił mnie do refleksji…

17 rzeczy, których nauczył mnie rok 2017

  1. Tegoroczna ścieżka zaufania zeszła w pewnym momencie na szlak naiwności. Dowiedziałam się wówczas, że prawo jest po to, aby nas chronić i warto go przestrzegać. Była to bolesna lekcja, której konsekwencje czuję do dzisiaj.
  2. W tych i w podobnych okolicznościach doszłam również do wniosku: Nie łącz przyjaźni czy znajomości z biznesem. Po prostu nie warto ryzykować przyjaźni, a terminowe projekty i pieniądze potrafią podzielić ludzi.
  3. Wyprawa do Gruzji i wydanie Notesu po raz kolejny potwierdziły, że marzenia się spełnia. Są efektem naszych działań i decyzji, ale pociągają też za sobą pewne konsekwencje.
  4. Rozbroiłam częściowo swoje lęki dotyczące bycia psychologiem czy coachem, bo: Podstawą pracy z drugim człowiekiem jest empatyczne słuchanie i uważna obecność. Wcale nie muszę znać odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego życia, a Ty nie musisz znać odpowiedzi na moje.

A teraz skrótowo dalsze złote myśli od Radomskiej:

5. Rodzina i przyjaciele są dla mnie ważni – tak po prostu. Dla mnie to świeża lekcja 😉

6. Mam ogromne zasoby siły i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach…

7. … a także ludzi, na których mogę liczyć

8. Dobro wraca, a zło powtarza się dopóki nie wyciągniemy z niego odpowiednich wniosków i nie zaczniemy postępować inaczej…

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

9. Nie każdemu spodoba się to, co robię.

10. Ale wiem, że robię dobrą robotę, ponieważ dostaję sygnały od tych, którzy wyciągają z moich działań coś dla siebie i zmieniają swoje życie na lepsze.

11. Ciągle dojrzewam, zmieniam się, rozwijam – jestem uczestnikiem i obserwatorem tego procesu. Oddaję się temu z ciekawością.

12. Plan działania daje mi poczucie bezpieczeństwa i zwiększa prawdopodobieństwo, że sprawy poukładają się tak, jak sobie tego życzę.

13. Wiek nie mówi o niczym. Wciąż się z tą lekcją mocuję. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

14. Długo szukałam, ale teraz mogę powiedzieć to na 100%: Moją pasją jest bullet journalowanie, podróżowanie i blogowanie.

15. W pracy motywuje mnie możliwość kreowania. Dokładanie swojej cegiełki do czegoś większego.

16. Muszę nauczyć się odpuszczania sobie, ustalania priorytetów i rezygnowania z mniej ważnych projektów.

17. Zaufanie do siebie, które towarzyszyło mi w tym roku, nie jest dla mnie skuteczne bez ODWAGI. Chcę by właśnie ODWAGA była moim słowem roku 2018, intencją, która będzie mnie w nim prowadziła.

A czego nauczył rok 2017 Ciebie?

Podziel się swoimi refleksjami w komentarzu

Z przyjemnością przeczytam, może się zainspiruję…

…a przy okazji zobaczę, że w ogóle tu zaglądasz 🙂