Zaznacz stronę

Przyznałam się Wam kiedyś,  że nie potrafię składać życzeń świątecznych, tak twarzą w twarz. Z pisaniem nie mam problemu, ponieważ mam czas na zastanowienie się i dobór odpowiednich słów. Łatwiej mi uzyskać stan flow i podarować komuś słowa z głębi serca.

Inaczej rzecz się ma, gdy np. podczas spotkań wigilijnych mam podejść do każdego i ułożyć życzenia specjalnie dla tej osoby. Dlatego nie lubię takich sytuacji. Jak mimo wszystko zebrać się w sobie i stworzyć coś zgrabnego, podarować komuś dobre słowo?

Nie oznacza to wcale, że nie staram się nauczyć składania przepięknych życzeń. I czerpać inspirację od ludzi, którzy raczą mnie prawdziwymi wyciskaczami łez!

Znamy się?

Jeżeli nie znam za bardzo osoby, do której podchodzę z opłatkiem, ciężko jest silić się na spersonalizowane życzenia. Warto przygotować sobie na taką okazję coś, co będzie pasowało do każdego. Spełnienia marzeń, udanego sylwestra, aby ten kolejny rok był jeszcze lepszy niż poprzedni. Standard? Niestety, pomimo że studiuję psychologię, nie potrafię czytać ludziom w myślach i moja kreatywność może naważyć większego piwa niż to wszystko jest warte.

Jeżeli znam osobę, do której podchodzę… (Patrz niżej 🙂 )

Komplement jako prezent

Życzenia świąteczne są dobrą okazją do tego, aby powiedzieć coś miłego drugiej osobie. Przed planowanym spotkaniem wigilijnym warto zastanowić się nad tym, za co lubimy osoby, które spodziewamy się tam spotkać (chyba, że lubicie spontaniczne akcje). Życzę Ci, abyś pozostała tak ciepłą i kreatywną osobą, jaką jesteś teraz – byłam wzruszona, gdy usłyszałam coś takiego po raz pierwszy. Warto podarować drugiej osobie taki komplement!

Personalizacja marzeń

Składając życzenia osobie, którą znamy, postarajmy się wspomnieć jej konkretne marzenie. Zamiast spełnienia marzeń możemy życzyć komuś, aby np. stworzył wymarzony biznes konsultingowy i doświadczył w tej branży wielu sukcesów. Brzmi mniej szablonowo, prawda?

Wrzuć na luz!

Ktoś mi powiedział ostatnio: Spokojnie, to nie konkurs! Czasami narzucamy na siebie przymus złożenia życzeń stulecia. Co i komu chcemy w ten sposób udowodnić? Może wystarczy serdecznie uściskać osobę, której mamy złożyć życzenia, i tym ciepłym gestem pokazać, że naprawdę życzymy jej: Wszystkiego Najlepszego!