Blog

Psychologia, kreatywność, rozwój zawodowy i lifestyle

W hołdzie wokaliście ukochanego zespołu

Głos Chestera Benningtona towarzyszył mi w najtrudniejszych momentach życia. Dlatego też wczoraj, gdy pojawiła się informacja, że popełnił samobójstwo, moje serce na moment stanęło. Pierwszy raz realnie poczułam ból na myśl o śmierci „kogoś znanego”. Bo on nie był dla mnie po prostu wokalistą jakiegoś tam zespołu. Pomijając fakt, że był to mój ulubiony zespół, Chester od lat zmagał się z depresją… tak jak i ja. (więcej…)

Read more

Jak budować zaufanie do siebie?

Na początku roku 2017 postanowiłam, że będzie to dla mnie czas na podążanie ścieżką autentyczności i zaufania do siebie. Czułam się zmęczona mijającym rokiem 2016, częstymi zmianami pracy, rozczarowaniami, pędem. (więcej…)

Read more

To, czym dzielimy się z innymi rośnie!

Chcę, abyś dzisiejszą chwilę poświęciła na refleksję nad metaforyczną i piękną bajką o PUSZYSTYM i PUCHATYM. (więcej…)

Read more

Spełniajmy marzenia!

Chciałabym powitać Was w odświeżonym poście “Spełniajmy marzenia”. Dla przypomnienia, w jakich okolicznościach powstał: W ubiegłym roku byłam ambasadorką Dream Life Project, czyli publicznie zobowiązałam się spełnić 12 większych lub mniejszych marzeń w 2016 roku i promować społeczność DLP. Projekt został zapoczątkowany przez Martę Żubrycką i możecie o nim przeczytać tutaj (link). 

Jak to jest z tymi marzeniami?

(więcej…)

Read more

Bullet journal – co to jest?

Wyobraź sobie kalendarz idealny. Jest w nim dokładnie tyle miejsca, ile potrzebujesz. Masz możliwość tworzenia list zadań, spisu pomysłów na nowe projekty, rozrysowania planu dotarcia do wymarzonego celu. Dodatkowo możesz go ozdobić własnymi rysunkami, kolorowymi taśmami oraz pieczątkami… Czy może być coś lepszego?


(więcej…)

Read more

Jak poradzić sobie z porażką?

Ostatnio znalazłam przysłowie arabskie, które mnie poruszyło i zainspirowało do kolejnych rozważań na temat życia i naszego postrzegania rzeczywistości.

Jeżeli słońce świeciło by przez cały czas, to ziemia zamieniłaby się w pustynię 

(więcej…)

Read more

Jak dieta wpływa na Twoje życie seksualne?

Czy masz świadomość tego, że jedzenie, które spożywasz na co dzień, wpływa na Twoje życie seksualne? Zmienia się poziom Twojego popędu, a także sprawności seksualnej (u kobiet poziom lubrykacji, u mężczyzn występowanie erekcji)!

(więcej…)

Read more

5 wymówek, które nie pozwalają Ci rozwinąć się zawodowo!

Podobno spędzamy tu ponad połowę swojego życia…Praca. Dlaczego mielibyśmy się w niej męczyć? Dlaczego ludzie pozwalają sobie na marnowanie życia w miejscu, które tak dalekie jest od ich marzeń?

(więcej…)

Read more

Obsługa życiowego kompasu w 3 krokach

Co raz częściej zastanawiam się, czy obrałam odpowiedni kierunek w swoim życiu. Niby jestem młoda i jeszcze wszystko mogłabym zmienić, zacząć od początku, ale tak jak każdy człowiek przyzwyczajam się do miejsc, zajęć, nowo zbudowanej strefy komfortu, a szczególnie przyzwyczajam się do ludzi, którzy mnie otaczają i coś dla mnie znaczą. Ciężko jest mi więc […]

Read more

SuperFOOD! w wersji przyjaznej kubkom smakowym

Młody jęczmień – mówi Ci coś ta nazwa? Obecnie bardzo popularna trawa, którą reklamuje się jako bombę witaminową o właściwościach przeciwnowotworowych, tzw. SUPER JEDZENIE. Wszystko należy sprawdzić i pogrzebać w źródłach, aby mieć pewność, co poczyniłam w swej nieco sceptycznej naturze 😉 Przede wszystkim warto wspomnieć, że młody jęczmień od wielu lat stosowany jest w […]

Read more